
Original: $28.45
-70%$28.45
$8.54The Story
- SPI interface
- Stepper supported motor
Applications
Motor Drive & Control
Product details
| Motor Type | Stepper |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 50mA |
| No. of Outputs | 8Outputs |
| Driver Case Style | SOIC |
| Operating Temperature Max | 125�C |
| No. of Pins | 28Pins |
| Output Voltage | 34V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 2 - 1 year |
Other details
| Brand | TRINAMIC |
| Part Number | TMC249A-SA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- SPI interface
- Stepper supported motor
Applications
Motor Drive & Control
Product details
| Motor Type | Stepper |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 50mA |
| No. of Outputs | 8Outputs |
| Driver Case Style | SOIC |
| Operating Temperature Max | 125�C |
| No. of Pins | 28Pins |
| Output Voltage | 34V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 2 - 1 year |
Other details
| Brand | TRINAMIC |
| Part Number | TMC249A-SA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




