
Original: $10.86
-70%$10.86
$3.26The Story
Product details
| Supply Voltage Max | 8V |
| Transducer Function | Sounder |
| Sound Level SPL | 95dB |
| Tones | Single |
| Current Rating | 33mA |
| Resonant Frequency | 400Hz |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 4V |
| Transducer Mounting | Panel |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | ABI-048-RC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Supply Voltage Max | 8V |
| Transducer Function | Sounder |
| Sound Level SPL | 95dB |
| Tones | Single |
| Current Rating | 33mA |
| Resonant Frequency | 400Hz |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 4V |
| Transducer Mounting | Panel |
Other details
| Brand | PRO SIGNAL |
| Part Number | ABI-048-RC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.


