
Original: $1.75
-70%$1.75
$0.53The Story
- Signal-to-noise ratio: 60dBA
- Connection: solder
Product details
| Output Impedance | 2.2kohm |
| Sensitivity (dB) | -42dB |
| Directivity | Omnidirectional |
| Frequency Response Max | 20kHz |
| Product Range | KECG2742 Series |
| Drain Current Max | - |
| Supply Voltage Min | - |
| Frequency Response Min | 20Hz |
| Supply Voltage Max | 10V |
| Transducer Function | Microphone |
Other details
| Brand | KINGSTATE |
| Part Number | KECG2742TBL-A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Signal-to-noise ratio: 60dBA
- Connection: solder
Product details
| Output Impedance | 2.2kohm |
| Sensitivity (dB) | -42dB |
| Directivity | Omnidirectional |
| Frequency Response Max | 20kHz |
| Product Range | KECG2742 Series |
| Drain Current Max | - |
| Supply Voltage Min | - |
| Frequency Response Min | 20Hz |
| Supply Voltage Max | 10V |
| Transducer Function | Microphone |
Other details
| Brand | KINGSTATE |
| Part Number | KECG2742TBL-A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.


