
Original: $41.44
-70%$41.44
$12.43The Story
Product details
| Board Type | Plain Copper Board |
| Board Material | Epoxy Fibreglass |
| Hole Diameter | - |
| External Height | 304mm |
| External Width | 304mm |
| Board Thickness | 1.6mm |
Other details
| Brand | MG CHEMICALS |
| Part Number | 555 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Board Type | Plain Copper Board |
| Board Material | Epoxy Fibreglass |
| Hole Diameter | - |
| External Height | 304mm |
| External Width | 304mm |
| Board Thickness | 1.6mm |
Other details
| Brand | MG CHEMICALS |
| Part Number | 555 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Safety Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.


