đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$10.00
Original: $33.32
-70%MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX912ESE+ Analogue Comparator, Precision, 2, 10 ns, 4.5V to 5.5V, -2V to -7V, NSOIC, 16 Pins—
$33.32
$10.00The Story
This is a Analogue Comparator, Precision, 2, 10 ns, 4.5V to 5.5V, -2V to -7V, NSOIC, 16 Pins product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX912ESE+
Product details
| No. of Comparators | 2 |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Supply Voltage Range | 4.5V to 5.5V, -2V to -7V |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Response Time | 10ns |
| No. of Pins | 16Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | NSOIC |
| IC Output Type | TTL |
| Comparator Type | Precision |
| Packaging | Each |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX912ESE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Analogue Comparator, Precision, 2, 10 ns, 4.5V to 5.5V, -2V to -7V, NSOIC, 16 Pins product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX912ESE+
Product details
| No. of Comparators | 2 |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Supply Voltage Range | 4.5V to 5.5V, -2V to -7V |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Response Time | 10ns |
| No. of Pins | 16Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | NSOIC |
| IC Output Type | TTL |
| Comparator Type | Precision |
| Packaging | Each |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX912ESE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











