
Original: $26.65
-70%$26.65
$7.99The Story
Product details
| Threshold Voltage | 2.91V |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 2.75V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Reset Type | Manual, Active-High, Active-Low, Push-Pull |
| Digital IC Case | NSOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Delay Time | 200ms |
| Operating Temperature Min | 0?C |
| Operating Temperature Max | 70?C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX792SESE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Description
Product details
| Threshold Voltage | 2.91V |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 2.75V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Reset Type | Manual, Active-High, Active-Low, Push-Pull |
| Digital IC Case | NSOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Delay Time | 200ms |
| Operating Temperature Min | 0?C |
| Operating Temperature Max | 70?C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX792SESE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.











