đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$32.79
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX7219EWG+ DRIVER, LED, 8X7SEG/64, 10MHZ, 24SOIC—
$32.79
The Story
This is a DRIVER, LED, 8X7SEG/64, 10MHZ, 24SOIC product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX7219EWG+
Product details
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Product Range | - |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Driver Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 24Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX7219EWG+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a DRIVER, LED, 8X7SEG/64, 10MHZ, 24SOIC product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX7219EWG+
Product details
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Product Range | - |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Driver Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 24Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX7219EWG+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
