đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$34.56
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX6951CEE+ DRIVER, LED, 8X7 SEG/64, SERIAL, 16QSOP—
$34.56
The Story
Product details
| Supply Voltage Max | - |
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | - |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Driver Case Style | QSOP |
| No. of Pins | 16Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX6951CEE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Supply Voltage Max | - |
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | - |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Driver Case Style | QSOP |
| No. of Pins | 16Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX6951CEE+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
