
Original: $19.62
-70%$19.62
$5.89The Story
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Digital IC Case | DIP |
| Threshold Voltage | 4.65V |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Reset Type | Active-Low |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 1V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Delay Time | 200ms |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX705CPA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Digital IC Case | DIP |
| Threshold Voltage | 4.65V |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Reset Type | Active-Low |
| No. of Pins | 8Pins |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 1V |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Delay Time | 200ms |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX705CPA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











