đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$13.15
Maxim Integrated Products MAX6763UT+T MPU SUPERVISOR/MONITOR -40 TO 125DEG C—
$13.15
The Story
This is a MPU SUPERVISOR/MONITOR, -40 TO 125DEG C product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX6763UT+T
Product details
| Threshold Voltage | - |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 1.4V |
| Supply Voltage Max | 6V |
| Reset Type | - |
| Digital IC Case | SOT-23 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX6763UT+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a MPU SUPERVISOR/MONITOR, -40 TO 125DEG C product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX6763UT+T
Product details
| Threshold Voltage | - |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 1.4V |
| Supply Voltage Max | 6V |
| Reset Type | - |
| Digital IC Case | SOT-23 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX6763UT+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











