🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$5.63
Maxim Integrated Products MAX44280AYT+T Operational Amplifier Rrio 1 50 MHz 30 V/µs 1.8V to 5.5V ?dfn 6 Pins—
$5.63
The Story
This is a Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 50 MHz, 30 V/µs, 1.8V to 5.5V, µDFN, 6 Pins product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX44280AYT+T
Product details
| No. of Amplifiers | 1 Amplifier |
| Bandwidth | 50MHz |
| Slew Rate | 30V/µs |
| Supply Voltage Range | 1.8V to 5.5V |
| Amplifier Case Style | µDFN |
| No. of Pins | 6Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX44280AYT+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Operational Amplifier, RRIO, 1 Amplifier, 50 MHz, 30 V/µs, 1.8V to 5.5V, µDFN, 6 Pins product from MAXIM INTEGRATED PRODUCTS with the model number MAX44280AYT+T
Product details
| No. of Amplifiers | 1 Amplifier |
| Bandwidth | 50MHz |
| Slew Rate | 30V/µs |
| Supply Voltage Range | 1.8V to 5.5V |
| Amplifier Case Style | µDFN |
| No. of Pins | 6Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX44280AYT+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











