
Original: $6.07
-70%$6.07
$1.82The Story
Product details
| IC Function | DeepCover Secure Authenticator |
| Supply Voltage Min | 2.97V |
| Supply Voltage Max | 3.63V |
| IC Package Type | TDFN |
| No. of Pins | 6Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS28C36Q+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Training Material EN | |
| Enhanced Product Overview EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| IC Function | DeepCover Secure Authenticator |
| Supply Voltage Min | 2.97V |
| Supply Voltage Max | 3.63V |
| IC Package Type | TDFN |
| No. of Pins | 6Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | DS28C36Q+T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Training Material EN | |
| Enhanced Product Overview EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










