Original: $159.45
-70%$159.45
$47.83The Story
Matias FK316B Overview
The Matias Wired Keyboard for Mac is designed for the Mac. It connects to your Mac via USB 2.0 Type-A. The keyboard features a plastic keyframe and has special Mac function keys. There is a numeric keypad.
Matias FK316B Specs
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Connection Type | Wired |
| Host Connection | USB-A |
| USB Ports | None |
| Audio | None |
| Full-Functionality OS Support | Mac |
| Backlighting | None |
| Built-In Control Device | None |
| Package Weight | 1.35 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 10.1 x 8.8 x 3.6" |
Matias FK316B Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Matias FK316B Overview
The Matias Wired Keyboard for Mac is designed for the Mac. It connects to your Mac via USB 2.0 Type-A. The keyboard features a plastic keyframe and has special Mac function keys. There is a numeric keypad.
Matias FK316B Specs
| Dedicated Multimedia Keys | Yes |
| Connection Type | Wired |
| Host Connection | USB-A |
| USB Ports | None |
| Audio | None |
| Full-Functionality OS Support | Mac |
| Backlighting | None |
| Built-In Control Device | None |
| Package Weight | 1.35 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 10.1 x 8.8 x 3.6" |
Matias FK316B Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.




















