đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$3.43
Original: $11.42
-70%MALICO MBH42.5002-25P/2.6 Heat Sink, BGA, Black Anodized, BGA, 1.9 °C/W, 25 mm, 42.5 mm, 42.5 mm—
$11.42
$3.43The Story
This is a Heat Sink, BGA, Black Anodized, BGA, 1.9 °C/W, 25 mm, 42.5 mm, 42.5 mm product from MALICO with the model number MBH42.5002-25P/2.6
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | BGA |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| Thermal Resistance | 1.9°C/W |
| External Length - Imperial | 1.67" |
| External Length - Metric | 42.5mm |
| External Width - Metric | 42.5mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 25mm |
| External Height - Imperial | 0.98" |
| External Width - Imperial | 1.67" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MALICO |
| Part Number | MBH42.5002-25P/2.6 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Heat Sink, BGA, Black Anodized, BGA, 1.9 °C/W, 25 mm, 42.5 mm, 42.5 mm product from MALICO with the model number MBH42.5002-25P/2.6
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | BGA |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| Thermal Resistance | 1.9°C/W |
| External Length - Imperial | 1.67" |
| External Length - Metric | 42.5mm |
| External Width - Metric | 42.5mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 25mm |
| External Height - Imperial | 0.98" |
| External Width - Imperial | 1.67" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MALICO |
| Part Number | MBH42.5002-25P/2.6 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









