đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$8.95
Original: $29.82
-70%MALICO CMBA054949 Heat Sink, For North Bridge, BGA, 4.2 °C/W, 33 mm, 37.5 mm, 37.5 mm—
$29.82
$8.95The Story
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | BGA |
| Heat Sink Material | Copper |
| Thermal Resistance | 4.2°C/W |
| External Length - Imperial | 1.48" |
| External Length - Metric | 37.5mm |
| External Width - Metric | 37.5mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 33mm |
| External Height - Imperial | 1.3" |
| External Width - Imperial | 1.48" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MALICO |
| Part Number | CMBA054949 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| External Diameter - Metric | - |
| Packages Cooled | BGA |
| Heat Sink Material | Copper |
| Thermal Resistance | 4.2°C/W |
| External Length - Imperial | 1.48" |
| External Length - Metric | 37.5mm |
| External Width - Metric | 37.5mm |
| External Diameter - Imperial | - |
| External Height - Metric | 33mm |
| External Height - Imperial | 1.3" |
| External Width - Imperial | 1.48" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MALICO |
| Part Number | CMBA054949 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








