
Original: $118.21
-70%$118.21
$35.46The Story
Macally SLIMKEYCACOMBO Overview
- 1Description
- 2A Sleek Workplace Duo
- 3Versatile Small Keyboard
- 4Comfortable and Precise USB Mouse
- 5Simple and Effective Solution
Ditch the typical and boring computer setup and enhance both the aesthetics and productivity of your workspace with the white Macally Compact Aluminum USB Keyboard and Quiet Click Mouse Combo Set. The keyboard features 78 low-profile scissor-switch keys, 13 shortcut keys for one-touch commands, and LED indicators for a comfortable typing experience. There is also an optical wired mouse, which features three buttons and a scroll wheel.
A Sleek Workplace Duo
Versatile Small Keyboard
Comfortable and Precise USB Mouse
Simple and Effective Solution
In the Box
- Macally Compact Aluminum USB Keyboard and Quiet Click Mouse Combo Set (White)
- Limited 2-Year Warranty
- Description
- A Sleek Workplace Duo
- Versatile Small Keyboard
- Comfortable and Precise USB Mouse
- Simple and Effective Solution
Macally SLIMKEYCACOMBO Specs
| Number of Keys | 78 |
| Switch Type | Scissor |
| Sensor | Optical |
| dpi | 800 to 2400 |
| Scroll Type | Scroll Wheel |
| Number of Buttons | 3 |
| Hand Orientation | Ambidextrous |
| Connection Type | Wired |
| System Connection | USB (Version Unspecified) Type-A |
| Full-Functionality OS Support | Mac, Windows |
| Package Weight | 0.985 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 15 x 6.3 x 1.9" |
Macally SLIMKEYCACOMBO Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Macally SLIMKEYCACOMBO Overview
- 1Description
- 2A Sleek Workplace Duo
- 3Versatile Small Keyboard
- 4Comfortable and Precise USB Mouse
- 5Simple and Effective Solution
Ditch the typical and boring computer setup and enhance both the aesthetics and productivity of your workspace with the white Macally Compact Aluminum USB Keyboard and Quiet Click Mouse Combo Set. The keyboard features 78 low-profile scissor-switch keys, 13 shortcut keys for one-touch commands, and LED indicators for a comfortable typing experience. There is also an optical wired mouse, which features three buttons and a scroll wheel.
A Sleek Workplace Duo
Versatile Small Keyboard
Comfortable and Precise USB Mouse
Simple and Effective Solution
In the Box
- Macally Compact Aluminum USB Keyboard and Quiet Click Mouse Combo Set (White)
- Limited 2-Year Warranty
- Description
- A Sleek Workplace Duo
- Versatile Small Keyboard
- Comfortable and Precise USB Mouse
- Simple and Effective Solution
Macally SLIMKEYCACOMBO Specs
| Number of Keys | 78 |
| Switch Type | Scissor |
| Sensor | Optical |
| dpi | 800 to 2400 |
| Scroll Type | Scroll Wheel |
| Number of Buttons | 3 |
| Hand Orientation | Ambidextrous |
| Connection Type | Wired |
| System Connection | USB (Version Unspecified) Type-A |
| Full-Functionality OS Support | Mac, Windows |
| Package Weight | 0.985 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 15 x 6.3 x 1.9" |
Macally SLIMKEYCACOMBO Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.



















