
The Story
- Stubby antennae in right angled configuration
- Height: 58mm
- Weight: 6g
Product details
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| VSWR | 1.5 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 915MHz |
| Antenna Type | Stubby |
| Frequency Min | 868MHz |
| Input Power | 50W |
| Gain | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANTSR900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
- Stubby antennae in right angled configuration
- Height: 58mm
- Weight: 6g
Product details
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Applications | - |
| Antenna Polarisation | Omni |
| Antenna Mounting | SMA Connector |
| VSWR | 1.5 |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 915MHz |
| Antenna Type | Stubby |
| Frequency Min | 868MHz |
| Input Power | 50W |
| Gain | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ANTSR900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





