
Original: $2.15
-70%$2.15
$0.64The Story
Product details
| Fuse Current | 200mA |
| Voltage Rating VAC | 250VAC |
| Product Range | TR5 Series |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Fuse Case Style | Radial Leaded |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE WICKMANN |
| Part Number | 37402000410 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Fuse Current | 200mA |
| Voltage Rating VAC | 250VAC |
| Product Range | TR5 Series |
| Voltage Rating V DC | - |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Fuse Case Style | Radial Leaded |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE WICKMANN |
| Part Number | 37402000410 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











