đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.95
Original: $3.18
-70%LITTELFUSE TMOV20RP275M TVS Varistor, 275 V, 350 V, iTMOV Series, 710 V, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV)—
$3.18
$0.95The Story
This is a TVS Varistor, 275 V, 350 V, iTMOV Series, 710 V, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV) product from LITTELFUSE with the model number TMOV20RP275M
Product details
| Voltage Rating VAC | 275V |
| Voltage Rating V DC | 350V |
| Product Range | iTMOV Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 710V |
| Varistor Case Style | Disc 20mm |
| Varistor Type | Metal Oxide Varistor (MOV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 10kA |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | TMOV20RP275M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a TVS Varistor, 275 V, 350 V, iTMOV Series, 710 V, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV) product from LITTELFUSE with the model number TMOV20RP275M
Product details
| Voltage Rating VAC | 275V |
| Voltage Rating V DC | 350V |
| Product Range | iTMOV Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 710V |
| Varistor Case Style | Disc 20mm |
| Varistor Type | Metal Oxide Varistor (MOV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 10kA |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | TMOV20RP275M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











