đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.40
Original: $1.32
-70%LITTELFUSE SRP200F PPTC Resettable Fuse, Strap, PolySwitch SRP Series, 2 A, 4.4 A, 30 VDC, -40 °C—
$1.32
$0.40The Story
Product details
| Tripping Current | 4.4A |
| Holding Current | 2A |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 30VDC |
| Product Range | PolySwitch SRP Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Thermistor Mounting | Strap |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | SRP200F |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Tripping Current | 4.4A |
| Holding Current | 2A |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 30VDC |
| Product Range | PolySwitch SRP Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Thermistor Mounting | Strap |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | SRP200F |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











