đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.25
Original: $0.83
-70%LITTELFUSE SP0504SHTG ESD Protection Device, Array, 13 V, SOT-23, 6 Pins, 6 V—
$0.83
$0.25The Story
This is a ESD Protection Device, Array, 13 V, SOT-23, 6 Pins, 6 V product from LITTELFUSE with the model number SP0504SHTG
Product details
| Clamping Voltage Vc Max | 13V |
| Diode Case Style | SOT-23 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Operating Voltage | 6V |
| Power Dissipation Pd | - |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | SP050 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | SP0504SHTG |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a ESD Protection Device, Array, 13 V, SOT-23, 6 Pins, 6 V product from LITTELFUSE with the model number SP0504SHTG
Product details
| Clamping Voltage Vc Max | 13V |
| Diode Case Style | SOT-23 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Operating Voltage | 6V |
| Power Dissipation Pd | - |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | SP050 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | SP0504SHTG |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











