
Original: $0.72
-69%$0.72
$0.22The Story
Product details
| Holding Current | 1.35A |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Product Range | PolySwitch RUEF Series |
| Tripping Current | 2.7A |
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 30V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | RF2644-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Holding Current | 1.35A |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Product Range | PolySwitch RUEF Series |
| Tripping Current | 2.7A |
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 30V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | RF2644-000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











