đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$3.73
Original: $12.44
-70%Littelfuse IXTP01N100D Mosfet N-CH 1KV 0.4A TO-220—
$12.44
$3.73The Story
This is a IXTP01N100D MOSFET , N-CH, 1KV, 0.4A, TO-220 product from LITTELFUSE with the model number IXTP01N100D
Product details
| Channel Type | N Channel |
| Drain Source Voltage Vds | 1kV |
| Continuous Drain Current Id | 400mA |
| Drain Source On State Resistance | 50ohm |
| Transistor Case Style | TO-220 |
| Transistor Mounting | Through Hole |
| Rds(on) Test Voltage | 0V |
| Gate Source Threshold Voltage Max | 4.5V |
| Power Dissipation | 25W |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Qualification | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | IXTP01N100D |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a IXTP01N100D MOSFET , N-CH, 1KV, 0.4A, TO-220 product from LITTELFUSE with the model number IXTP01N100D
Product details
| Channel Type | N Channel |
| Drain Source Voltage Vds | 1kV |
| Continuous Drain Current Id | 400mA |
| Drain Source On State Resistance | 50ohm |
| Transistor Case Style | TO-220 |
| Transistor Mounting | Through Hole |
| Rds(on) Test Voltage | 0V |
| Gate Source Threshold Voltage Max | 4.5V |
| Power Dissipation | 25W |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Qualification | - |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | IXTP01N100D |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









