đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$2.15
Original: $7.16
-70%LITTELFUSE 153.5631.5301 Automotive Fuse, BF1 Series, 30 A, Slow Blow, 32 V—
$7.16
$2.15The Story
This is a Automotive Fuse, BF1 Series, 30 A, Slow Blow, 32 V product from LITTELFUSE with the model number 153.5631.5301
Product details
| Fuse Current | 30A |
| Auto Blade Fuse Size | - |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | BF1 Series |
| Voltage Rating V DC | 32V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 153.5631.5301 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Automotive Fuse, BF1 Series, 30 A, Slow Blow, 32 V product from LITTELFUSE with the model number 153.5631.5301
Product details
| Fuse Current | 30A |
| Auto Blade Fuse Size | - |
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Product Range | BF1 Series |
| Voltage Rating V DC | 32V |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 153.5631.5301 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











