đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$0.66
Original: $2.21
-70%LITTELFUSE 045101.5MRL FUSE, QUICK BLOW, SMD, 1.5A—
$2.21
$0.66The Story
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 300A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 1.5A |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 045101.5MRL |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 300A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Very Fast Acting |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 1.5A |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 045101.5MRL |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











