đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$3.92
LITTELFUSE 0449004.MR FUSE, SMD, SLOW BLOW, 4A—
$3.92
The Story
This is a FUSE, SMD, SLOW BLOW, 4A product from LITTELFUSE with the model number 0449004.MR
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 125VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 4A |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0449004.MR |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a FUSE, SMD, SLOW BLOW, 4A product from LITTELFUSE with the model number 0449004.MR
Product details
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
| Fuse Case Style | SMD |
| Voltage Rating V DC | 125VDC |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Product Range | NANO2 Series |
| Fuse Current | 4A |
| Voltage Rating V AC | 125VAC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0449004.MR |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











