
Original: $15.68
-70%$15.68
$4.70The Story
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Product Range | 348 Series |
| Fuse Current | 15A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1.1/4", 6.3mm x 32mm |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Holder Terminals | Quick Connect |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03480677Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Product Range | 348 Series |
| Fuse Current | 15A |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1.1/4", 6.3mm x 32mm |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Holder Terminals | Quick Connect |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03480677Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











