Original: $9.22
-70%$9.22
$2.77The Story
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 345 Series |
| Holder Terminals | Through Hole |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1.1/4", 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03450613H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 345 Series |
| Holder Terminals | Through Hole |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1.1/4", 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03450613H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












