đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$57.72
Original: $192.40
-70%LITTELFUSE 03400313Z FUSEHOLDER, 6.3MMX32MM, SOLDER—
$192.40
$57.72The Story
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 340 Series |
| Holder Terminals | Solder |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1-1/4", 6.3mm x 32mm, 3AB, 3AG, 0 |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03400313Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Cartridge Fuse Holder |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 20A |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | 340 Series |
| Holder Terminals | Solder |
| Voltage Rating V DC | 250V |
| Fuse Size Held | 1/4" x 1-1/4", 6.3mm x 32mm, 3AB, 3AG, 0 |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 03400313Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











