đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$1.14
Original: $3.81
-70%LITTELFUSE 0326.500HXP Fuse, Cartridge, Slow Blow, 500 mA, 250 V, 6.3mm x 32mm, 1/4" x 1-1/4", Slo-Blo 326 Series—
$3.81
$1.14The Story
This is a Fuse, Cartridge, Slow Blow, 500 mA, 250 V, 6.3mm x 32mm, 1/4" x 1-1/4", Slo-Blo 326 Series product from LITTELFUSE with the model number 0326.500HXP
Product details
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Fuse Current | 500mA |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Product Range | Slo-Blo 326 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 100A |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0326.500HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Fuse, Cartridge, Slow Blow, 500 mA, 250 V, 6.3mm x 32mm, 1/4" x 1-1/4", Slo-Blo 326 Series product from LITTELFUSE with the model number 0326.500HXP
Product details
| Blow Characteristic | Slow Blow |
| Fuse Current | 500mA |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Product Range | Slo-Blo 326 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 100A |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0326.500HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











