đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$2.14
Original: $7.14
-70%LITTELFUSE 0299025.TXN Fuse, Automotive, 25 A, MAXI 299 Series, Time Delay, 32 V, 29.21mm x 8.85mm x 34.29mm—
$7.14
$2.14The Story
This is a Fuse, Automotive, 25 A, MAXI 299 Series, Time Delay, 32 V, 29.21mm x 8.85mm x 34.29mm product from LITTELFUSE with the model number 0299025.TXN
Product details
| Fuse Current | 25A |
| Product Range | MAXI 299 Series |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 29.21mm x 8.85mm x 34.29mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0299025.TXN |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Fuse, Automotive, 25 A, MAXI 299 Series, Time Delay, 32 V, 29.21mm x 8.85mm x 34.29mm product from LITTELFUSE with the model number 0299025.TXN
Product details
| Fuse Current | 25A |
| Product Range | MAXI 299 Series |
| Blow Characteristic | Time Delay |
| Voltage Rating V DC | 32V |
| Auto Blade Fuse Size | 29.21mm x 8.85mm x 34.29mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0299025.TXN |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











