đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$6.53
Original: $21.76
-70%LAIRD TECHNOLOGIES A15324-01 Thermal Pad, Tflex 300 Series, 1.2 W/m.K, Silicone Elastomer, 1 mm, 229 mm—
$21.76
$6.53The Story
This is a Thermal Pad, Tflex 300 Series, 1.2 W/m.K, Silicone Elastomer, 1 mm, 229 mm product from LAIRD TECHNOLOGIES with the model number A15324-01
Product details
| Thermal Conductivity | 1.2W/m.K |
| Conductive Material | Silicone Elastomer |
| Thickness | 1mm |
| Thermal Impedance | - |
| Dielectric Strength | - |
| External Length | 229mm |
| External Width | 229mm |
| Product Range | Tflex 300 Series |
Other details
| Brand | LAIRD TECHNOLOGIES |
| Part Number | A15324-01 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a Thermal Pad, Tflex 300 Series, 1.2 W/m.K, Silicone Elastomer, 1 mm, 229 mm product from LAIRD TECHNOLOGIES with the model number A15324-01
Product details
| Thermal Conductivity | 1.2W/m.K |
| Conductive Material | Silicone Elastomer |
| Thickness | 1mm |
| Thermal Impedance | - |
| Dielectric Strength | - |
| External Length | 229mm |
| External Width | 229mm |
| Product Range | Tflex 300 Series |
Other details
| Brand | LAIRD TECHNOLOGIES |
| Part Number | A15324-01 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









