Original: $67.56
-70%$67.56
$20.27The Story
- For Both Optical & Laser Mice
- Soft Exterior
- Gel Cushioning
- Non-Slip Backing
The ErgoSoft Wrist Rest Mouse Pad from Kensington is made with a soft exterior and gel-cushioned padding for your comfort. Its surface is optimized for both optical and laser mice, and it has a non-slip backing to keep it in place.
Kensington K55888WW specs
| Surface Material | Fabric |
| Base Material | Not Specified by Manufacturer |
| Wrist Pad Included | Yes |
| Wrist Pad Material | Gel |
| Dimensions (W x H x D) | Not Specified by Manufacturer |
| Weight | Not Specified by Manufacturer |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 1.0 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 15.8 x 11.1 x 7.0" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- For Both Optical & Laser Mice
- Soft Exterior
- Gel Cushioning
- Non-Slip Backing
The ErgoSoft Wrist Rest Mouse Pad from Kensington is made with a soft exterior and gel-cushioned padding for your comfort. Its surface is optimized for both optical and laser mice, and it has a non-slip backing to keep it in place.
Kensington K55888WW specs
| Surface Material | Fabric |
| Base Material | Not Specified by Manufacturer |
| Wrist Pad Included | Yes |
| Wrist Pad Material | Gel |
| Dimensions (W x H x D) | Not Specified by Manufacturer |
| Weight | Not Specified by Manufacturer |
| Packaging Info | |
|---|---|
| Package Weight | 1.0 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 15.8 x 11.1 x 7.0" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.























