
Original: $418.67
-70%$418.67
$125.60The Story
K&M 26773.000.76 Overview
Presented in a pure white finish, the K&M 26773 is a pair of compact Z-stands used to support and elevate small-sized studio monitors/speakers on a desktop or workstation�ideal for content creators, music makers, gamers, and remote workers.
The stands feature a rugged all-steel construction for stability. Four rubber pads on the base and support plate provide nonslip stand and sound absorption. The height is fixed at 10" and the maximum load capacity is 33 lb per stand.
In the Box
- K&M 26773 Tabletop Monitor Z-Stand (Pair, Pure White)
- Limited 5-Year Manufacturer Warranty
K&M 26773.000.76 Specs
| Base Dimensions | 7.7 x 8.4" / 19.5 x 21.4 cm |
| Bearing Plate | 5.9 x 7.1" / 15 x 18 cm |
| Height | 10" / 25.3 cm |
| Construction | Leg: Flat Steel Plate |
| Material | Steel |
| Load Capacity | 33 lb / 15 kg, Maximum |
| Weight | 13.6 lb / 6.2 kg per Pair |
| Package Weight | 14.91 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 11.8 x 11.3 x 10.8" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
K&M 26773.000.76 Overview
Presented in a pure white finish, the K&M 26773 is a pair of compact Z-stands used to support and elevate small-sized studio monitors/speakers on a desktop or workstation�ideal for content creators, music makers, gamers, and remote workers.
The stands feature a rugged all-steel construction for stability. Four rubber pads on the base and support plate provide nonslip stand and sound absorption. The height is fixed at 10" and the maximum load capacity is 33 lb per stand.
In the Box
- K&M 26773 Tabletop Monitor Z-Stand (Pair, Pure White)
- Limited 5-Year Manufacturer Warranty
K&M 26773.000.76 Specs
| Base Dimensions | 7.7 x 8.4" / 19.5 x 21.4 cm |
| Bearing Plate | 5.9 x 7.1" / 15 x 18 cm |
| Height | 10" / 25.3 cm |
| Construction | Leg: Flat Steel Plate |
| Material | Steel |
| Load Capacity | 33 lb / 15 kg, Maximum |
| Weight | 13.6 lb / 6.2 kg per Pair |
| Package Weight | 14.91 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 11.8 x 11.3 x 10.8" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.


















