
Original: $47.65
-70%$47.65
$14.29The Story
Product details
| Product Range | - |
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M25 |
| Cable Gland Material | Metal |
| Gland Colour | - |
| Cable Diameter Min | 9mm |
| Cable Diameter Max | 13mm |
| IP / NEMA Rating | IP68 |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 19620005092 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | - |
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M25 |
| Cable Gland Material | Metal |
| Gland Colour | - |
| Cable Diameter Min | 9mm |
| Cable Diameter Max | 13mm |
| IP / NEMA Rating | IP68 |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 19620005092 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

