
Original: $24.40
-70%$24.40
$7.32The Story
Product details
| No. of Rows | 5Rows |
| Row Pitch | 2mm |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Pitch Spacing | 2mm |
| Connector Type | Rectangular Power |
| Contact Termination Type | Press Fit |
| No. of Contacts | 110Contacts |
| Product Range | har-bus HM Series |
| Gender | Receptacle |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 17 24 110 2102 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of Rows | 5Rows |
| Row Pitch | 2mm |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Pitch Spacing | 2mm |
| Connector Type | Rectangular Power |
| Contact Termination Type | Press Fit |
| No. of Contacts | 110Contacts |
| Product Range | har-bus HM Series |
| Gender | Receptacle |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 17 24 110 2102 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



