
The Story
Product details
| Rectangular Shell Size | 3A |
| Locking Type | 1 Lever |
| Product Range | Han EMV Series |
| For Use With | Han 3A Hoods & Inserts |
| Connector Body Material | Zinc Body |
| Connector Mounting | Bulkhead Mount |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09 62 003 0301 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Rectangular Shell Size | 3A |
| Locking Type | 1 Lever |
| Product Range | Han EMV Series |
| For Use With | Han 3A Hoods & Inserts |
| Connector Body Material | Zinc Body |
| Connector Mounting | Bulkhead Mount |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09 62 003 0301 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






