
Original: $27.71
-70%$27.71
$8.31The Story
Product details
| For Use With | 1444-30, 1444-32 and 1444-33 Chassis Enclosures |
| External Depth - Imperial | 10" |
| Plate Material | Aluminium |
| External Width - Metric | 431.8mm |
| External Height - Metric | 1.3mm |
| Plate Type | Bottom |
| External Height - Imperial | 0.051" |
| External Width - Imperial | 17" |
| Product Range | 1434 Series |
| Plate Colour | Natural |
| External Depth - Metric | 254mm |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 1434-30 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| For Use With | 1444-30, 1444-32 and 1444-33 Chassis Enclosures |
| External Depth - Imperial | 10" |
| Plate Material | Aluminium |
| External Width - Metric | 431.8mm |
| External Height - Metric | 1.3mm |
| Plate Type | Bottom |
| External Height - Imperial | 0.051" |
| External Width - Imperial | 17" |
| Product Range | 1434 Series |
| Plate Colour | Natural |
| External Depth - Metric | 254mm |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 1434-30 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








