
Original: $13.40
-70%$13.40
$4.02The Story
Product details
| External Depth - Imperial | 13" |
| Plate Colour | - |
| External Depth - Metric | 330mm |
| External Width - Imperial | 8.9" |
| External Height - Imperial | - |
| External Width - Metric | 225mm |
| Plate Material | Galvanised Steel |
| Product Range | - |
| External Height - Metric | - |
| For Use With | MNX Series Enclosures |
| Plate Type | Mounting |
Other details
| Brand | FIBOX |
| Part Number | MIV 300 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| External Depth - Imperial | 13" |
| Plate Colour | - |
| External Depth - Metric | 330mm |
| External Width - Imperial | 8.9" |
| External Height - Imperial | - |
| External Width - Metric | 225mm |
| Plate Material | Galvanised Steel |
| Product Range | - |
| External Height - Metric | - |
| For Use With | MNX Series Enclosures |
| Plate Type | Mounting |
Other details
| Brand | FIBOX |
| Part Number | MIV 300 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








