đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

$2.45
Hamlin MDSM-10R-20-25 Reed Switch SPST-NO 0.5A 200V SMD—
$2.45
The Story
This is a REED SWITCH, SPST-NO, 0.5A, 200V, SMD product from HAMLIN with the model number MDSM-10R-20-25
Product details
| Product Range | MDSM-10 Series |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Switch Mounting | Surface Mount |
| Contact Current Max | 500mA |
| Switching Voltage Max | 200VDC |
| Switching Power Max | 10W |
| Contact Resistance Max | 0.12ohm |
| Operate AT Min | 20AT |
| Operate AT Max | 25AT |
Other details
| Brand | HAMLIN |
| Part Number | MDSM-10R-20-25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a REED SWITCH, SPST-NO, 0.5A, 200V, SMD product from HAMLIN with the model number MDSM-10R-20-25
Product details
| Product Range | MDSM-10 Series |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Switch Mounting | Surface Mount |
| Contact Current Max | 500mA |
| Switching Voltage Max | 200VDC |
| Switching Power Max | 10W |
| Contact Resistance Max | 0.12ohm |
| Operate AT Min | 20AT |
| Operate AT Max | 25AT |
Other details
| Brand | HAMLIN |
| Part Number | MDSM-10R-20-25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

