đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$2.51
Original: $8.38
-70%HAMLIN 59025-030 PROXIMITY SENSOR—
$8.38
$2.51The Story
This is a PROXIMITY SENSOR product from HAMLIN with the model number 59025-030
Product details
| Sensor Mounting | - |
| Sensing Range Max | 20.32mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Product Range | 59025 Series |
| Supply Current | 250mA |
| Operating Temperature Max | 105°C |
Other details
| Brand | HAMLIN |
| Part Number | 59025-030 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
This is a PROXIMITY SENSOR product from HAMLIN with the model number 59025-030
Product details
| Sensor Mounting | - |
| Sensing Range Max | 20.32mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Product Range | 59025 Series |
| Supply Current | 250mA |
| Operating Temperature Max | 105°C |
Other details
| Brand | HAMLIN |
| Part Number | 59025-030 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













