
Original: $246.85
-70%$246.85
$74.05The Story
H&Y Filters RevoRing Black Mist Magnetic Overview
H&Y Filters Black Mist 1/8 Magnetic Clip-On Filter is designed for the RevoRing with VND + CPL. The well-designed retractable blades of the RevoRing mount solidly on the lenses with 58-77mm thread sizes. It removes blemishes and wrinkles on human faces, softens hard edges, and diffuses highlights, creating a dreamy cinematic look on photography and video creations.
H&Y Filters RevoRing Black Mist Magnetic Specs
| Filter Type | Mist |
| Filter Factor | 1x (0-Stop) |
| Circular Size | Not Specified by Manufacturer |
| Rotating | No |
| Filter Material | Not Specified by Manufacturer |
| Ring Material | Aluminum |
| Package Weight | 0.275 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 6.2 x 5.4 x 1" |
H&Y Filters RevoRing Black Mist Magnetic Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
H&Y Filters RevoRing Black Mist Magnetic Overview
H&Y Filters Black Mist 1/8 Magnetic Clip-On Filter is designed for the RevoRing with VND + CPL. The well-designed retractable blades of the RevoRing mount solidly on the lenses with 58-77mm thread sizes. It removes blemishes and wrinkles on human faces, softens hard edges, and diffuses highlights, creating a dreamy cinematic look on photography and video creations.
H&Y Filters RevoRing Black Mist Magnetic Specs
| Filter Type | Mist |
| Filter Factor | 1x (0-Stop) |
| Circular Size | Not Specified by Manufacturer |
| Rotating | No |
| Filter Material | Not Specified by Manufacturer |
| Ring Material | Aluminum |
| Package Weight | 0.275 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 6.2 x 5.4 x 1" |
H&Y Filters RevoRing Black Mist Magnetic Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.






















