
Original: $31.52
-70%$31.52
$9.46The Story
Product details
| No. of Circuits | 4Circuits |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
| Switch Type | - |
| Contact Voltage DC Max | 100V |
| Contact Current DC Max | 1A |
| Switch Actuator Style | Slide |
Other details
| Brand | ERG COMPONENTS |
| Part Number | SCS-4-023 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| No. of Circuits | 4Circuits |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
| Switch Type | - |
| Contact Voltage DC Max | 100V |
| Contact Current DC Max | 1A |
| Switch Actuator Style | Slide |
Other details
| Brand | ERG COMPONENTS |
| Part Number | SCS-4-023 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






