
Original: $1.95
-70%$1.95
$0.58The Story
Product details
| Zero Power Resistance at 25°C | 10kohm |
| Product Range | B57881S Series |
| Beta Value (K) | 3460K |
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Thermistor Case Style | - |
| Thermistor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 155°C |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B57881S0103H002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Zero Power Resistance at 25°C | 10kohm |
| Product Range | B57881S Series |
| Beta Value (K) | 3460K |
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Thermistor Case Style | - |
| Thermistor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 155°C |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B57881S0103H002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











