
Original: $21.50
-70%$21.50
$6.45The Story
Product details
| Wavelength Typ | 650nm |
| Data Rate Max | 10Mbaud |
| Data Transmission Distance | 20m |
| Forward Current If | 50mA |
| Forward Voltage | 2.1V |
| Reverse Voltage Vr | 3V |
| Signal Rate Max | - |
| Fibre Optic Connector Type | - |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | SP000063802 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Wavelength Typ | 650nm |
| Data Rate Max | 10Mbaud |
| Data Transmission Distance | 20m |
| Forward Current If | 50mA |
| Forward Voltage | 2.1V |
| Reverse Voltage Vr | 3V |
| Signal Rate Max | - |
| Fibre Optic Connector Type | - |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | SP000063802 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









