
Original: $33.52
-70%$33.52
$10.06The Story
Product details
| Data Rate Max | 1Mbaud |
| Forward Voltage | 1.67V |
| Forward Current If | 80mA |
| Signal Rate Max | 1Mbaud |
| Product Range | - |
| Fibre Optic Connector Type | Vlink |
| Reverse Voltage Vr | 5V |
| Data Transmission Distance | 70m |
| Wavelength Typ | 660nm |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HFBR-1532Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Data Rate Max | 1Mbaud |
| Forward Voltage | 1.67V |
| Forward Current If | 80mA |
| Signal Rate Max | 1Mbaud |
| Product Range | - |
| Fibre Optic Connector Type | Vlink |
| Reverse Voltage Vr | 5V |
| Data Transmission Distance | 70m |
| Wavelength Typ | 660nm |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HFBR-1532Z |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








