
Original: $7.69
-70%$7.69
$2.31The Story
Product details
| LED Colour | Red |
| Forward Voltage | 1.8V |
| Character Size | 8mm |
| Luminous Intensity | 3.6mcd |
| No. of Digits / Alpha | 1 |
| Product Range | - |
| Common Connection | Common Anode |
| Forward Current If | 20mA |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HDSP-U101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| LED Colour | Red |
| Forward Voltage | 1.8V |
| Character Size | 8mm |
| Luminous Intensity | 3.6mcd |
| No. of Digits / Alpha | 1 |
| Product Range | - |
| Common Connection | Common Anode |
| Forward Current If | 20mA |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | BROADCOM LIMITED |
| Part Number | HDSP-U101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








