
Original: $28.12
-70%$28.12
$8.44The Story
Product details
| Character Count x Line | 20 x 2 |
| Display Appearance | Black on Yellow / Green |
| Logic Voltage | 5V |
| Interface Type | Parallel |
| Font Set | English, Euro |
| Display Mode | Transflective |
| Character Size | 5.55mm |
| LCD Display Type | STN |
| Module Size | 116mm x 37mm |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Display Construction | COB |
| Backlighting Colour | Yellow / Green |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MC22005A6WK-SPTLY-V2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Character Count x Line | 20 x 2 |
| Display Appearance | Black on Yellow / Green |
| Logic Voltage | 5V |
| Interface Type | Parallel |
| Font Set | English, Euro |
| Display Mode | Transflective |
| Character Size | 5.55mm |
| LCD Display Type | STN |
| Module Size | 116mm x 37mm |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Display Construction | COB |
| Backlighting Colour | Yellow / Green |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MC22005A6WK-SPTLY-V2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







