
Original: $1.95
-70%$1.95
$0.58The Story
Product details
| Product Range | 2035-xx-SM Series |
| DC Breakover Voltage | 150V |
| GDT Case Style | 2 Terminal SMD |
| Impulse Discharge Current | 5kA |
| Impulse Sparkover Voltage | 550V |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 2035-15-SM-RPLF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Product Range | 2035-xx-SM Series |
| DC Breakover Voltage | 150V |
| GDT Case Style | 2 Terminal SMD |
| Impulse Discharge Current | 5kA |
| Impulse Sparkover Voltage | 550V |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 2035-15-SM-RPLF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











