Original: $407.48
-70%$407.48
$122.24The Story
Product details
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Coaxial Cable Type | RG58/U |
| External Diameter | 4.95mm |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 30AWG |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Black |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
| Impedance | 50ohm |
| Jacket Material | PVC |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9223 010100 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Description
Product details
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Coaxial Cable Type | RG58/U |
| External Diameter | 4.95mm |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 30AWG |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Black |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
| Impedance | 50ohm |
| Jacket Material | PVC |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9223 010100 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.


